fbpx 14 listopada - Akcja profilaktyczna "Zapytaj Farmaceutę... Cukrzyca". | GUTW

14 listopada - Akcja profilaktyczna "Zapytaj Farmaceutę... Cukrzyca".

Akcja profilaktyczna "Zapytaj Farmaceutę... Cukrzyca".

Szanowni Państwo,

W imieniu oddziału Młodej Farmacji Gdańsk mam zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w akcji profilaktycznej „Zapytaj Farmaceutę-Cukrzyca”, która odbędzie się 14 listopada o godz. 10:00-14:00 w Galerii Przymorze (ul. Obrońców Wybrzeża 1, 80-398 Gdańsk).

Młoda Farmacja jest sekcją studencką Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego, zrzeszającą ponad 900 studentów farmacji z całej Polski. Koncentruje się na promocji zdrowia, podwyższaniu poziomu świadomości społecznej pacjentów i stymulacji rozwoju studentów farmacji.

W ubiegłym roku rozpoczęliśmy cykl akcji profilaktycznych "Zapytaj farmaceutę..", który został uznany w konkursie PZU jako najlepszy Ogólnopolski Studencki Projekt Roku.

Celem akcji profilaktycznej „Zapytaj Farmaceutę… Cukrzyca” jest kreowanie świadomości społecznej w zakresie opieki, prewencji i edukacji diabetologicznej.

Wszystkim zainteresowanym oferujemy:

- pomiar glukozy we krwi,
- pomiar ciśnienia tętniczego krwi,
- pomiar zawartości tkanki tłuszczowej,
- analiza składu ciała,
- uzyskanie porady dotyczącej prawidłowej farmakoterapii oraz porady dietetycznej.

Celem opieki farmaceutycznej w cukrzycy jest bowiem nie tylko prawidłowo prowadzona farmakoterapia, ale także profilaktyka i odpowiednio wczesne wykrycie choroby, szczególnie u osób z grup ryzyka. Wydarzenie skierowane jest zarówno do diabetyków, jak i osób znajdujących się w grupie ryzyka, niezależnie od grupy wiekowej

Zależy nam na dotarciu do jak największego grona osób i promowania profilaktyki zdrowotnej.

Z poważaniem,

Karina Jeleniewska