fbpx Koncert z okazji Święta Uniwersytetu Gdańskiego "Miłość Ci wszystko wybaczy" (21.03.2016) | GUTW

środa, 6 kwietnia 2016 roku, 9:00

21 marca 2016 r. w Sali Teatralnej budynku Neofilologii odbył się koncert z okazji Święta Uniwersytetu Gdańskiego. Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego w towarzystwie muzyków z zespołu Zagan Acoustic oraz Bogdana Kułakowskiego przy fortepianie zaprezentował piosenki z okresu 20-lecia międzywojennego w najnowszych aranżacjach Artura Jurka.

Występ okazał się nie lada sukcesem - koncertu słuchało 500 osób! Za żywe reakcje publiczności występujący odwdzięczyli się dwoma bisami. Braw - zupełnie zasłużonych - nie było końca. Wszyscy docenili z jakim kunsztem i precyzją artyści przenieśli widownię do lat 20. i 30. ubiegłego stulecia.

Wystąpili:

Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego pod dyrekcją Marcina Tomczaka

Zagan Acoustic w składzie:
Paweł Zagańczyk - akordeon
Joachim Łuczak - skrzypce
Jarosław Stokowski - kontrabas
Przemysław Skałuba - klarnet

Bogdan Kułakowski - fortepian

Beata Oryl - ruch sceniczny

Zespół Pieśni i Tańca UG "Jantar", choreografia - Milena Jurczyk

źródło: http://ug.edu.pl/media/aktualnosci/54993/tlumy_na_koncercie_z_okazji_swi...

Autor fotofrafii: Adam Berbeka