fbpx Koniec roku 2019/2020 - DZIĘKUJEMY! | GUTW

Koniec roku 2019/2020 - DZIĘKUJEMY!

Szanowni Państwo,

w imieniu pracowników Biura GUTW UG dziękuję Państwu za wspólny miniony rok.

Ten rok był wyjątkowy - zaskakujący dla nas wszystkich. Rekrutacja, początek roku był dla nas - Joanny i mnie - nie mniej trudny jak dla naszych Słuchaczy. Początki nie były łatwe i wydawało się, że potem może być już tylko łatwiej.

Zaprosiliśmy do współpracy nowych wykładowców - od literatury (dr Miłosława Borzyszkowska - Szewczyk, dr Beata Williamson), kryminalistyki (dr Magdalena Kasprzak), pisarzy (Jacek Godek, Ewa Cichocka), specjalisty od bezpieczeństwa (Piotr Robakowski), kulturoznawczynię (dr Agnieszka Kiejziewicz), biologa (dr Piotr Rutkowski) i neurobiologa (dr Wojciech Glac), ekonomistę (dr Grzegorz Pawłowski), specjalistkę od terapii i emocji (dr Joanna Tomaszewska - Kołyszko), filozofa prawa (prof. Jerzy Zajadło) i wiele, wiele innych osób, których nie będę wymieniać, ale o których pamiętam, bo nie tylko zgodzili się podzielić swoją wiedzą z Państwem, ale również cierpliwie znosili wszystkie zmiany w planach, liczne emaile. Podobnie jak wszyscy wspaniali nauczyciele, którzy prowadzą zajęcia dodatkowe - bez ich wskazówek i życzliwości ciężko byłoby nam - Asi i mnie  poruszać się w meandrach nowej dla nas obu rzeczywistości planów, godzin, sal, umów itp.

Udało nam się zorganizować wyjazd do Stacji Morskiej w Helu, wyjścia do meczetu w Oliwie i tylko dla Państwa odbyło się przedstawienie "Księżniczka Czardasza". Razem z p. Andrzejem Wójcickim ruszyliście Państwo zwiedzać m.in. szlak Mennonitów. W planach były jeszcze wizyty w Stacji Biologicznej UG w Górkach Wschodnich, zwiedzanie Kampusu UG razem z Muzeum Inkluzji, laboratoriami, Muzeum Kryminalistyki itp.

Ruszyliśmy też tzw. "wykłady na Kładkach" - propozycję dla tych z Państwa, którym bliżej do centrum Gdańska.

Wszystko to było też możliwe dzięki wsparciu, życzliwości Władz Rektorskich - przede wszystkim naszemu bezpośredniemu przełożonemu - Prorektorowi ds. Studenckich i Kształcenia - prof. Arnoldowi Kłonczyńskiemu.

Niestety - pandemia, a co za tym idzie zatrzymanie normalnego trybu zajęć, pracy, spotkań, wyjazdów pokrzyżowała nasze plany, zaburzyła porządek i nasze plany. Dzięki wsparciu Władz Rektorskich postanowiłam zorganizować Państwu, którzy mają dostęp do sieci, przynajmniej namiastkę wykładów. Rozmowy, rozwiewanie wątpliwości i rozwiązywanie problemów jakie przyniosła nowa forma kontaktu - online - ze Słuchaczami zaowocowała liczbą wykładów o bogatej tematyce. W tej chwili (22.05) na stronie mamy 214 plików przygotowanych przez 26 autorów! A to nie koniec - mamy jeszcze "zapas" z zamówień.

Mieliście też Państwo (i jeszcze będziecie) mieli okazję wysłuchać wykładów na żywo w wykonaniu prof. Tadeusza Palmowskiego i dr Miłosławy Borzyszkowskiej - Szewczyk.

Szanowni Słuchacze - dziękuję Państwu za ten trudny, wspólny rok.

Dziękuję w imieniu Asi i swoim - Wszystkim, którzy nas wspierali i pomagali rozumiejąc trudną sytuację "nowych" a potem nie lepszą sytuację zawieszenia.

Wykłady będą jeszcze ukazywać się na stronie - proszę więc zaglądać również w czerwcu. We wrześniu - mam nadzieję - będziemy mogły zaprosić Państwa do zapoznania się z planami zajęć w roku kolejnym i zaprosić na uroczystą inaugurację roku w GUTW UG.

Życzymy Państwu spokojnych, bezpiecznych wakacji, zdrowia i do zobaczenia po wakacjach!

Magdalena NIeczuja - Goniszewska

Kierownik Biura GUTW UG