fbpx Zaproszenie do udziału w konkursie Pan Cogito | GUTW

Zaproszenie do udziału w konkursie Pan Cogito

Szanowni Państwo!

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu i dwumiesięcznik literacki „Topos” ogłaszają piątą edycję Konkursu poetycko-plastycznego „Wiersz+Obraz”, tym razem pod hasłem: Pan Cogito.

Przedmiotem Konkursu jest wykonanie pracy plastycznej inspirowanej poezją – w tegorocznej edycji wierszem Zbigniewa Herberta ze zbioru Pan Cogito. Tom ten przez krytyków i badaczy literatury został w ankiecie „Sto tomów na stulecie 1918 – 2018” uznany za najlepszą książkę naszej współczesności.

Patronat honorowy nad konkursem: Akademia Sztuk Plastycznych w Gdańsku.

Do udziału w Konkursie zapraszamy studentów ASP oraz wydziałów malarstwa i rysunku na innych wyższych uczelniach, słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uczniów szkół plastycznych, a także indywidualnych twórców z terenu Trójmiasta i całego województwa pomorskiego.

Dopuszcza się różnorodność rodzajów i technik artystycznych w zakresie malarstwa, rysunku, grafiki i fotografii.

Profesjonalne jury Konkursu w składzie Krzysztof Kuczkowski – poeta, Aleksandra Prusinowska – malarka, ASP i Rosvita Stern – malarka, kuratorka, przyzna nagrody finansowe i rzeczowe (Pierwsza nagroda – 3.000 zł) ufundowane przez organizatorów i fundatorów (warunkiem jest osobisty udział w uroczystości wręczenia nagród; w przeciwnym razie nagroda pozostaje wyróżnieniem honorowym, a gratyfikacja pieniężna powiększy sumę nagród w kolejnym konkursie). Prace nagrodzone i wyróżnione w Konkursie zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w galerii Dworku Sierakowskich.

Wernisaż i prezentacja prac nagrodzonych w Konkursie oraz uroczyste wręczenie nagród odbędą się 3 października br. w ramach jubileuszowego 10. Festiwalu Poezji w Sopocie ( Dworek Sierakowskich). Wystawa potrwa do 27 października.

Prace należy nadsyłać (lub dostarczać osobiście) w nieprzekraczalnym terminie do 25 sierpnia 2019 roku (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, 81–706 Sopot, Dworek Sierakowskich, ul. J. Czyżewskiego 12 z dopiskiem „Wiersz+Obraz”.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie oraz do rozpowszechnienia informacji wśród uczniów, studentów i innych zainteresowanych!

Konkurs jest też na profilu FB Towarzystwa. Zapraszamy do polubienia i udostępniania:

Więcej informacji na stronie Towarzystwa www.tps-dworek.pl lub pod linkiem:

Beata Woźniczka

PDF icon Regulamin konkursu Pan Cogito335.51 KB