fbpx Teatralny Pasjans - nabór do projektu | GUTW

Teatralny Pasjans - nabór do projektu

Rusza trzecia edycja projektu Teatralny Pasjans!

OGŁASZAMY NABÓR

Zapraszamy do udziału:

– grupy seniorów

– grupy uczniów (13-16 lat)

– grupy osób z niepełnosprawnościami

Projekt aktywizuje twórczo i  integruje seniorów, osoby z niepełnosprawnościami i uczniów
w województwie pomorskim.

Do projektu zakwalifikujemy 6 grup (max. do 15 osób w grupie), które zmierzą się z dwoma tekstami Williama Szekspira.

Trzy grupy zrealizują Zimową opowieśćkolejne trzy zaś Wieczór Trzech KróliKażdej grupie przydzielimy profesjonalnego reżysera, który będzie pracował z Wami w wybranym przez grupę miejscu.

Wielki finał projektu odbędzie się na deskach naszego teatru w dniach 13-14 marca 2018. W tych dniach wszystkie grupy po raz pierwszy zobaczą się nawzajem i zaprezentują swoje spektakle przed szeroką publicznością.

Zgłoszenia przyjmujemy do 25 października 2017 do 16:00 na adres shakesploring@gmail.comWyniki naboru zostaną ogłoszone 27 października.

UWAGA – zgłaszając się do projektu należy pamiętać, że jeśli grupa zostanie zakwalifikowana do udziału: przedstawiciel grupy (opiekun, nauczyciel, lider wybrany przez grupę) – musi zadeklarować możliwość udziału w szkoleniu integracyjnym liderów i reżyserów: 4 listopada 2017 w godzinach 10:00-15:00 w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

Bardzo prosimy dokładnie przeczytać Regulamin dostępny na naszej stronie internetowej TeatrSzekspirowski.pl w zakładce EDUKACJA / TEATRALNY PASJANS – NOWE ROZDANIE .

W tym samym miejscu znajduje się formularz zgłoszeniowy, który należy wypełnić, aby wziąć udział w naborze. Wyniki naboru ogłosimy 27 października.

W latach 2015 oraz 2016 odbyły się już dwie edycje projektu: „Teatralny Pasjans” i „Teatralny Pasjans – drugie rozdanie”.

Dotychczas w projekcie wzięło udział 15 grup z całego województwa pomorskiego, a spektakle finałowe zobaczyło ok. 1500 osób.

Idea projektu jest prosta, ale wyjątkowa: grupy uczniów, seniorów i osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami (tak fizycznymi, jak i umysłowymi) pracują nad tymi samymi tekstami literackimi. W swoich ośrodkach lokalnych (miejscowościach województwa), pod opieką profesjonalnych reżyserów teatralnych, którzy są przeszkoleni do pracy z tą konkretną grupą – przygotowują własną adaptację sceniczną znanych dzieł literackich (dotychczas była to Antygona, Dziady cz. II, Wesele, Balladyna i Boska Komedia). Jeden tekst jest jednocześnie przygotowywany przez jedną grupę seniorów, jedną uczniów i jedną grupę osób niepełnosprawnych.

Grupy spotykają się po okresie prób i występów lokalnych w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, gdzie wystawiają swoje spektakle jeden po drugim. Przed innymi grupami i przed szeroką publicznością. Jest to dla wszystkich niebywale wzruszający moment. Trzy odsłony tego samego tekstu pozwalają pokazać, jak różni, ale i jak podobni do siebie są aktorzy z trzech występujących po sobie grup. Dochodzi do spotkania światów, które w dzisiejszym świecie zbyt często mijają się bez słowa.

W projekt wpisany jest aspekt integracyjny – spotkania i rozmowy wszystkich grup po spektaklach, warsztaty integracyjne dla liderów grup, wyjazdy organizatorów do każdej grupy

i wsparcie ich działań na miejscu. Organizator pokrywa koszty transportu grup – osób, które często w naszym projekcie poruszają się na wózkach i mają bardzo utrudniony nie tylko dostęp do sztuki, ale też możliwości dania czegoś z siebie innym.

Dodatkowe informacje:

Anna Ratkiewicz-Syrek: (058) 351 01 19 lub 698 034 820

Marta Nowicka (058) 351 01 18 lub 604 759 340

Wyłącznie dzięki wsparciu naszych sponsorów: Solid Logistics oraz Fundacji Zygmunta Zaleskiego projekt zaistnieje po raz trzeci. Dziękujemy!

Microsoft Office document icon Formularz zgłoszeniowy39 KB
Microsoft Office document icon Informacje o projekcie120 KB