fbpx III Piknik „Wyspa Przyrodników” - 9 lipca | GUTW

III Piknik „Wyspa Przyrodników” - 9 lipca

Stacja Biologiczna Uniwersytetu Gdańskiego, Grupa Badawcza Ptaków Wodnych KULING oraz Partnerzy serdecznie zapraszają mieszkańców oraz turystów na III piknik „Wyspa Przyrodników”!

Wyspa Sobieszewska pełna jest przyrodniczych tajemnic.

Zapraszamy do ich wspólnego odkrywania oraz spędzenia czasu na łonie natury!

Program:
Warsztaty, konkursy, gry oraz zabawy przyrodnicze i plastyczne:

• Stacja BiologicznaWydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego:

- „Podglądanie na straganie” - spojrzenie na warzywa okiem biologa;

- „Płócienne ptaszki i zwierzęta morskie” - warsztaty rękodzielnicze;

- „Leśna cukiernia” - czyli dziki smak przyrody  (Naukowe Studenckie Koło Botaniczne Uniwersytetu Gdańskiego ZIOŁO).

• Grupa Badawcza Ptaków Wodnych KULING:
- „Ocalić przed zadeptaniem”;
- „Przyroda wybrzeży - poznaj, decyduj, chroń”;
- „Ujście Wisły. Ścieżki Natury” - układanie mega-puzzli, kącik gier - karty oraz memory „Piotruś w rezerwacie Mewia Łacha”;
- punkt obrączkowania ptaków;
- twister przyrodniczy oraz ptasie konkursy i zagadki.

•  "Wyspy Skarbów" Gdańskiego Archipelagu Kultury - "Projekt WYDMA".

• Stacja Ornitologiczna MiIZ PAN: Pomagamy ptakom na Wyspie Sobieszewskiej.

• Stowarzyszenie Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej: "Wyspa dla wszędobylskich" czyli wiedza o Wyspie wszelaka - konkursy historyczne, przyrodnicze i rysunkowe z nagrodami.

• Nadleśnictwo Gdańsk: Kancelaria leśniczego wczoraj i dziś.

• Fundacja Akcja Bałtycka: Znaczenie Pomorza Gdańskiego dla ptaków wędrownych.

• Stowarzyszenie Ochrony Sów: SOS dla sów.

• Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku: Równowaga w Centrum uwagi.

• Katarzyna Michałowska: Trzmielowe opowieści.

• Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna: Saturator z pyszną i zdrową wodę z dodatkami.

• Wspólne piknikowanie - zachęcamy do zabrania koców i pełnych koszy piknikowych i relaksu u podnóża jedynej w Polsce sztucznej wydmy.

• Konkurs z nagrodami przyrodniczymi i turystycznymi – wyłonienie zwycięzców o godz. 13.00.

Piknik „Wyspa Przyrodników” odbywa się pod patronatem honorowym Rady Dzielnica Wyspa Sobieszewska oraz medialnym Radia Gdańsk, Magazynu Together i portali gdansk.pltrojmiasto.pl.

Akcja zostanie zrealizowana w ramach Programu Partnerskiego „Chronimy NATURĘ na Wyspie Sobieszewskiej” wspieranego przez Grupę LOTOS. Czynną ochronę, monitoring oraz edukację w rezerwacie Mewia Łacha dofinansowuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

czwartek, 7 lipca 2016 roku, 11:40