fbpx Ogród Sztuk: Maska 23-25 maja 2016 | GUTW

• Katedra Dramatu, Teatru i Widowisk
  • Koło Naukowo-Artystyczne Wielokulturowych Źródeł Teatru UG
  • Koło Naukowe Teatrologów Brikolaż
            Projekt Ogród Sztuk: Maska łączy pod wspólnym hasłem kilka dopełniających się inicjatyw, które dojdą do skutku w dniach 23-25 maja 2016 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Szeroko ujęta problematyka maski, stanowiąca ich wspólny mianownik, pozwoliła skonstruować projekt jako przedsięwzięcie wychodzące poza ramy typowych działań naukowych. W rezultacie złoży się na niego kilka zróżnicowanych wydarzeń o interdyscyplinarnym i wielokulturowym charakterze, aktywizujących różne pokolenia badaczy, a przy tym atrakcyjnych nie tylko dla publiczności ze środowiska akademickiego.

W pierwszym dniu projektu, 23 maja, odbędzie się cykl otwartych wykładów „Maski w kulturach świata – ścieżki badawcze” w wykonaniu wybitnych znawców zagadnienia z całej Polski (prof. Izabella Łabędzka, prof. Estera Żeromska, prof. Mirosław Kocur, prof. Wojciech Dudzik, prof. Stanisław Rosiek, ks. prof. Wojciech Bęben, ks. dr Krzysztof Niedałtowski). Wykłady poprzedzi wyjątkowy występ taneczny międzynarodowej grupy studentów UG, a  zakończy publiczna dyskusja zaproszonych badaczy oraz wernisaż wystawy masek rytualnych i teatralnych z całego świata, zlokalizowanej w holu budynku Neofilologii.

W kolejnych dwóch sekwencjach projektu temat maski podejmą kolejno uczestnicy Międzynarodowej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej „Maska – między rytuałem, teatrem i literaturą” (24 maja) i najmłodsi badacze w ramach analogicznej konferencji studenckiej (25 maja). Dopełnieniem projektu będą warsztaty dla studentów i osób spoza uczelni oraz wieczór projekcji filmowych „Maski w obiektywie badacza”.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Udział w warsztatach wymaga wcześniejszej rezerwacji.

PROGRAM PONIŻEJ W ZAŁĄCZNIKU

PDF icon Ogród Sztuk: Maska - PROGRAM465.38 KB