fbpx Bezpłatna pomoc Studenckiej Uniwersyteckiej Poradni Prawnej | GUTW

Bezpłatna pomoc Studenckiej Uniwersyteckiej Poradni Prawnej

Studencka Uniwersytecka Poradnia Prawna działa jako koło naukowe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Poradnia zajmuje się głównie udzielaniem bezpłatnej pomocy prawnej w postaci sporządzania opinii prawnych dla wszystkich zainteresowanych po spełnieniu określonych warunków. Swój problem zainteresowani mogą wysłać mailem, pocztą tradycyjną lub przyjść do siedziby Poradni i przedstawić go członkom Poradni. Opinie wydajemy osobom, które ze względu na swoją sytuację finansową nie mogą pokryć kosztów profesjonalnej obsługi prawnej. Poradnia ma swoją siedzibę w budynku Wydziału Prawa i Administracji UG (ul. Bażyńskiego 6, 80-952, Gdańsk) w sali 4043 na trzecim piętrze. Dyżury odbywają się od poniedziałku do czwartku w godzinach 16-18. Nie ma potrzeby wcześniejszego ustalania terminu spotkania.

E-mail: suppgdansk@gmail.com Telefon: (58) 523 29 75 (Nie udzielamy porad telefonicznie) Strona WWW: http://www.supp.ug.edu.pl

Najważniejsze zasady wydawania opinii w SUPP:

1. Nie udziela się porad ustnie, telefonicznie czy mailowo
2. Nie wydaje się opinii w sprawie, w której klient korzystał już z profesjonalnej pomocy prawnej
3. Nie wydaje się opinii w sprawie, w której biegnie termin (np. do wniesienia apelacji, zarzutów, zażalenia, sprzeciwu itp.)
4. Opinie sporządza się na piśmie
5. Przyjmujemy również sprawy drogą mailową. Niezbędne jest wówczas przesłanie skanów formularzy
6. Opinie przygotowywane są przez studentów pod nadzorem merytorycznym pracowników naukowych WPiA UG

Image icon supp.png10.94 KB