fbpx Wojewódzka debata społeczna o bezpieczeństwie Seniorów. | GUTW

Wojewódzka debata społeczna o bezpieczeństwie Seniorów.

Szanowni Państwo,

realizując jedno z priorytetowych zadań naszej formacji, jakim jest zacieśnianie współpracy z lokalną społecznością, zapraszamy Państwa do udziału w debacie społecznej. Celem tego spotkania jest zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez Policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Tematem debaty będą przede wszystkim aktualne problemy społeczne zdiagnozowane lokalnie m.in. poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Jesteśmy przekonani, że spotkanie z Państwem pozwoli nam na ustalenie, o jakich zagrożeniach należy rozmawiać w pierwszej kolejności oraz na określenie i zaplanowanie działań reaktywnych i zapobiegawczych odpowiadających na aktualne zagrożenia, z uwzględnieniem szczególnej roli dzielnicowego.

DEBATA ODBĘDZIE SIĘ

w środę 23 maja 2018 r., godz. 15:30,

w Auli Wydziału Prawa i Administracji

(Uniwersytet Gdański, ul. Jana Bażyńskiego 6)

Tematy debaty:

1. Przestępstwa dokonywane metodą „na wnuczka”, „na policjanta” itp.

Omówienie sposobów działania sprawców, jak postępować w przypadku

podejrzenia oszustwa;

2. Bezpieczeństwo na ogródkach działkowych;

3. Bezpieczeństwo seniorów – uczestników ruchu drogowego;

4. Omówienie aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa;

5. Omówienie aplikacji mobilnej Moja Komenda – rola i zadania dzielnicowego, sposoby kontaktu z dzielnicowym.

Program wojewódzkiej debaty społecznej:

• Rozpoczęcie debaty, przywitanie uczestników oraz zaproszonych   gości - podinsp. Iwona Kuczyńska – Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w     Gdańsku.
  • Wystąpienie Pana insp. Krzysztofa Kozelana – I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku.
  • Wystąpienie Pani dr hab. Anny Machnikowskiej – Prorektor ds. kształcenia Uniwersytetu Gdańskiego.
  • Bezpieczeństwo osób starszych – oszustwa dokonywane metodą tak zwaną „na wnuczka” czy „na policjanta” - prelegent: asp. Beata Kurek – specjalista Wydziału Prewencji KWP w Gdańsku.
  • Bezpieczeństwo na terenach ogródków działkowych – prelegent: asp. Beata Kurek – specjalista Wydziału Prewencji KWP w Gdańsku.
  • Bezpieczeństwo seniorów –  uczestników ruchu drogowego – prelegent: sierż. szt. Mateusz Kmiecik – asystent Wydziału Prewencji KWP
    w Gdańsku,
  • „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” – omówienie aplikacji   i zdiagnozowanych zagrożeń – prelegent: nadkom. Arkadiusz Socha – ekspert Wydziału Prewencji KWP w Gdańsku.
  • Aplikacja „Moja Komenda” – prelegent: nadkom. Tomasz Guss – ekspert Wydziału Prewencji KWP w Gdańsku.
  • Dyskusja
  • Przeprowadzenie ankiety.