fbpx Wykład z dowodem w EXPERYMENCIE (19.03.2017) | GUTW

Wykład z dowodem w EXPERYMENCIE (19.03.2017)

WYKŁAD Z DOWODEM – o zdrowiu dla każdego.

19 marca o godz. 17.00 w Komnacie ciemności, która mieści się na wystawie Centrum EXPERYMENT w Gdyni

"Jak ja nie lubię chodzić do dentysty!"- brzmi znajomo? Od wielu lat w społeczeństwie krąży mit strasznych, bolesnych i nieprzyjemnych wizyt stomatologicznych. Centrum Nauki EXPERYMENT obali ten mit wspólnie z zaproszoną ekspertką i pokaże, że to, co dzieje się w naszych zębach ma wpływ na cały organizm.

Kolejne spotkanie w ramach Wykładów z Dowodem poświęcone tematyce zdrowia - w niedzielę, 19 marca o godz. 17.00. Wykład "Jak oswoić dentystę - o profilaktyce i nie tylko" poprowadzi lek. dent. Bogusława Wiese-Drożdżal.

Zapominamy, że lepiej zapobiegać niż leczyć. I chociaż generalny obraz stanu jakości uzębienia Polaków poprawia się, pod tym względem nadal jesteśmy na szarym końcu wśród Europejczyków. Nie statystyki są jednak w tym problemie najważniejsze - chodzi przede wszystkim o zdrowie pacjentów. Mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, że stan jamy ustnej wpływa na ogólny stan zdrowia organizmu, a "zębowe" zaniedbania mogą prowadzić do poważnych konsekwencji.

W dzisiejszym zabieganym świecie, często błędnie, ważniejszą rolę odgrywa estetyka zamiast funkcji i higieny. Zapominamy, że piękne zęby to nie te idealnie białe, a czyste i zadbane. Kolor, choć niewątpliwe istotny, powinien odgrywać rolę drugoplanową.

Jak zachować prawidłową higienę? Co robić, by wizyty u dentysty były przyjemną rutyną? Kiedy pierwszy raz udać się z dzieckiem do gabinetu stomatologicznego na wizytę adaptacyjną? Na te i inne pytania znajdziecie Państwo odpowiedź podczas wykładu z zakresu profilaktyki stomatologicznej.

Bogusława Wiese-Drożdżal - dentysta praktyk. Z zamiłowaniem śledzi nowinki periochirurgiczne, a z potrzeby zajmuje się leczeniem dzieci i dorosłych, w tym endodoncją mikroskopową. Szczególną uwagę zwraca na higienę, a najwyższą satysfakcję przynosi jej, kiedy na wizycie pół roku po zakończonym leczeniu może powiedzieć pacjentowi: "wszystko dobrze, zęby zdrowe, zapraszam za kolejne pół roku."

W trakcie studiów pełniła funkcję sekretarza gdańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii, współorganizowała ogólnopolską konferencję PTSS w Gdańsku. Uczestniczyła w wielu akcjach profilaktycznych z ramienia PTSS i koła naukowego GUMed. Stypendystka programu Erasmus na Ondokuz Mayis University w Samsun w Turcji.

Prywatnie miłośniczka podróży autostopowych z plecakiem; z górami na szlaku i w tle. Od niedawna uczy się najważniejszej roli w życiu-bycia dobrą mamą.

Wykład odbędzie się w strefie wystaw czasowych w Centrum Nauki EXPERYMENT. Po wykładzie uczestnicy wykładu zostaną zaproszeni do udziału w specjalnej aktywności, związanej z jednym ze stanowisk nowej wystawy Kierunek Zdrowie.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy!

poniedziałek, 13 marca 2017 roku, 10:46