fbpx Wystawa rysunków profesora Stefana Chwina | GUTW

Wystawa rysunków profesora Stefana Chwina

Rysunki litery sny Stefana Chwina

Otwarcie nowoczesnego budynku Wydziału Filologicznego na Kampusie Bałtyckim Uniwersytetu Gdańskiego uświetnił wernisaż rysunków prof. dr. hab. Stefana Chwina, znakomitego pisarza i historyka literatury z Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Na wystawę zatytułowaną Rysunki, litery, sny złożyły się rysunki, stworzone przez absolwenta Liceum Plastycznego w Gdyni Orłowie, a stanowiące w dużej mierze ilustracje debiutanckich powieści fantastyczno-przygodowych Stefana Chwina: Człowiek-Litera i Ludzie-skorpiony.

Wystawę można oglądać do 15 października 2015 w holu głównym nowego budynku Wydziału Filologicznego. Neofilologii przy ul. Wita Stwosza 51.

Szczegóły i zdjęcia na:

wtorek, 13 października 2015 roku, 8:14